from ₺600 ₺510
Rezervasyon Yapın

ANKARADAN ÇANAKKALE BURSA TURU

Oylanmamış

Süresi

3

Tur Tipi

Günlük Tur

Grup Seçeneği

3 people

Diller

___

Genel Bakış

Gelecek nesillere asırlarca anlatılarak yaşatılacak bir destan Düya tarihinde adından söz ettiren bir zafer 250 Bin şehidimizin kanı Yaklaşık 5000 yıllık geçmişi ile antik kültür hazinelerininde destanlarla beslenip gerçekliğe ulaştığı büyülü tarihi mekânları bünyesinde barındıran bu kenti bizimle birlikte hissederek, yaşayarak gezin

Gelecek nesillere asırlarca anlatılarak yaşatılacak bir destan Düya tarihinde adından söz ettiren bir zafer 250 Bin şehidimizin kanı Yaklaşık 5000 yıllık geçmişi ile antik kültür hazinelerininde destanlarla beslenip gerçekliğe ulaştığı büyülü tarihi mekânları bünyesinde barındıran bu kenti bizimle birlikte hissederek, yaşayarak gezin

“Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhidi

Bedr’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?

Gömelim seni tarihe desem sığmazsın!”

 

Mehmet Akif Ersoy

Bizim bağımsızlığımızı sağlayan kahramanların yattığı buraya gitmek her vatan evladının borcudur. Çanakkale şehitlik turunda oranın havası tüylerinizi diken diken edecek ve ayrılmayı hiç istemeyeceksiniz. 

Daha fazla göster

Seyahat Planı

1. Gün

Ankara'dan misafirlerimizi aldıktan sonra Bursa'ya doğu hareket ediyoruz.

2. Gün

Bursa

Bursa turumuzda ilk olarak Tophane bölgesine geçip Osman Gazi ve Organ Gazi türbelerini ziyaret ediyor oralar hakkında bilgi alıyor ve bu mekanları fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Emir Sultan camii ve türbesine geçiyoruz. Yeşil Türbe, Çelebi Mehmet Türbesi’ni de ziyaret ettikten sonra Bursa Ulu Camii’ye geliyoruz. Rehberimiz eşliğinde Ulu Camii ziyaretimizi yapıyoruz. Daha sonra öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bursa’nın Kozahan ve Bedesten çarşılarında alışveriş yaptıktan sonra dinlenmek ve akşam yemeğimiz için otelimize geçiyoruz.

3. Gün

Çanakkale

Çanakkale Bursa turumuza otelimizden aldığımız kahvaltı sonrasında Çanakkale’ye geçerek devam ediyoruz. Sabahın erken saatlerinde feribot iskelesinde oluyoruz. Feribot ile karşıya Eceabat’a geçiş yapıyor ve deniz kenarında ki restoranımız da sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ardından muhteşem tarihi dokuya sahip Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı gezimize başlıyoruz. Kilit bahir, Mecidiye Tabyaları, Seyit Onbaşı Anıtı, Şahin dere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Seddülbahir Köyü, Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, Alçı tepe Köyü gezileri, Orijinal Anzak Siperlerinde kısa bir yürüyüş, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı ve Atatürk’ün saatinden vurulduğu yer gezildikten sonra sonra akıl almaz bir doğaya sahip birçok uygarlığın elinden şekillenmiş Assos’a (Behramkale) hareket ediyoruz. Assos Antik kentini ve Behramkale köyünü doya doya geziyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan dünya çapında ün salmış Truva Antik kentine doğru hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımıyla Truva Antik Kentini geziyor ve Truva savaşları sırasında bir savaş hilesi olarak kullanıldığına inanılan Truva Atı maketini görüyoruz. Çanakkale Merkeze geçiyoruz. Aynalı çarşıda kısa bir serbest zaman verdikten sonra Çanakkale Bursa Turumuzun sonuna gelip Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Bir sonraki gezimizde görüşmek üzere..

Dahil / Hariç

  • - Lüks otobüslerimiz ile gidiş dönüş ulaşım,
  • - Otelimiz de 1 gece yarım pansiyon konaklama
  • - 1 Sabah Kahvaltısı
  • - 1 Adet Akşam Yemeği Otelde
  • - Feribot Geçiş Ücretleri
  • - Profesyonel Rehberlik ve Alan Kılavuzu hizmetleri
  • - Gezi süresince ikramlar
  • - Tüm özel harcamalar
  • - Tüm öğle yemekleri
  • - Müze ve ören giriş ücretleri

Süreler

3 Gün

Turun Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
Değerlendirme 0 review
Mükemmel
0
Very Good
0
Ortalama
0
Poor
0
Terrible
0
Toplamda 1 - 0 ile 0 gösteriliyor

Bir yorum yazın

Created with Sketch.
15%
İndirim ₺600 ₺510

Bunlarda Hoşunuza Gidebilir